Відділ освіти Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області

 

Євроатлантична інтеграція

Український шлях до НАТО

 

 Сьогодні дуже важливо розуміння і підтримка громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та практичних кроків щодо зближення з НАТО.

З 2014 року Україна протистоїть російській агресії. Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни. Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО. Враховуючи незаконну анексію Криму та гібридну неоголошену війну на Донбасі, потенційну загрозу загострення положення на ТВД та антиукраїнські політтехнологічні проекти, у державі розробляється перспективний вступ України до НАТО.

 У 2013 році лише 16 % українців підтримували ідею членства в НАТО. На сьогодні це – 59 %. Це – неймовірний результат після 70 років тоталітарного комуністичного режиму з мільйонами жертв через голодомори, війни, політичні репресії…

Мета  просвітницьких заходів одна: довести до кожного , що агресія Російської Федерації проти України, анексія частини української території поставила перед Українською державою невідкладне завдання щодо реального забезпечення національної безпеки країни. Що вступ до НАТО сприятиме розширенню та поглибленню співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, зміцненню національної безпеки країни, а також матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.

Альянс є надійною, дієвою структурою військово-політичного характеру та надійно, на протягом декількох десятиліть забезпечує мир та захищає Європу від можливих загроз захоплення територій своїх членів та війни.

Організація (НАТО) є однією з провідних міжнародних інституцій, яку поважають та з якою співпрацюють багато країн світу з метою дотримання міжнародного миру і безпеки. Під час гібридної неоголошеної війни з російським агресором співпраця України її міністерств та відомств, громадських організацій, Збройних сил як ніколи важлива, тому що дозволяє обмінюватися передовим досвідом в наукових, оборонних, дослідницьких та організаційних питаннях відносно тактики та стратегії оборони, боротьби з окупантами та бойовиками. Необхідність плідної спільної співпраці з фахівцями та військовими з подальшим вступом до НАТО вже нікому не треба доводити.

Сьогодні суспільство готове відповідально  вирішувати питання захисту своїх дітей та нащадків від можливих драматичних подій та зазіхань на наші землі з боку імперських російських сил. А перехід на нову техніку, отримання технологій, нового менеджменту і стандартів в армії дозволить створити незламну потужну військову силу, з якою будь-який ворог України не захоче воювати.

Важливим для історичного періоду, який сьогодні проходить Україна є факт серйозної науково-технічної, правової. оборонної та фінансової допомоги з боку керівних структур Європи, США та НАТО в боротьбі за демократію, загальнолюдські цінності та недоторканість кордонів.

 

Євроатлантична інтеграція

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року №109-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік»

Указ Президента України від 21 лютого 2017 року №43/2017 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017- 2020 роки»

Указ Президента України від 8 квітня 2017 року №103/2017 «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 року №308-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року №429-р «Про затвердження плану заходів з відзначення у 2017 році 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору»

 

Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору

Декларація про доповнення Хартії про особливе партнерство між Організацією Північно-Атлантичного договору та Україною, підписаної 9 липня 1997 року

Корисні посилання:

Україна - НАТО

Організація Північноатлантичного договору

Місія України при НАТО