Сучасний вчитель Нової української школи
Ось уже сорок один рік вона веде своїх вихованців у Країну Знань. Професія педагога - її покликання. Без спілкування з учнями, без проведення уроків, бесід, позашкільних занять для неї немає повноцінного життя. До учнів вона йде з відкритою душею, незмінно привітна і доброзичлива, але одночасно вимоглива, що спонукає учнів до систематичних занять і викликає повагу до предметів. Вона захоплює дітей не стільки формою навчання, скільки змістом і глибиною викладу. На її уроках матеріал проявляється якось яскраво, образно, стає доступним і близьким. З перших хвилин уроку і до його закінчення витримується високий темп і змістове насичення.
Формування творчих здібностей школярів Олена Іванівна впроваджує через вирішення проблемних завдань творчого характеру, які включають новизну, що передбачає значні зусилля, спеціальний пошук знаходження нового способу вирішення. При цьому всі її учні почувають себе рівноправними учасниками навчального процесу.
Основне своє завдання педагог вбачає в тому, щоб навчити дітей не лише бачити, але й розуміти, не лише розуміти, але й відчувати світ, прагне пробудити творчі можливості школярів. Тому вибирає такі форми і методи, які орієнтовані на навчання без примусу, проводить урок не для учнів, а з учнями, робить його живим, насиченим, таким, що приносить задоволення вихованцям. До цих занять готує творчі завдання – головоломки, проблемні запитання, які вимагають творчого мислення. Її учні виступають у ролі активних шукачів інформації, дослідників, доповідачів, співбесідників. Вони із задоволенням відгадують загадки, ребуси, кросворди, шаради. Тому не дивно, що школярі чекають її уроків. Олена Іванівна створює ту духовну атмосферу, без якої у дітей не може не виникнути прагнення до знань, до великої правди життя, постійно відкриває для них щось нове, досі невідоме.
Крецул Олена Іванівна - тренер вчителів НУШ, на курсах перепідготовки презентувала для колег зміст нового Державного стандарту початкової загальної освіти. В ході презентації акцентувала увагу вчителів на ключових змінах у початковій школі. Увага педагогів була зосереджена на викликах, що стоять перед початковою школою, чинниках якісної початкової освіти, головних компонентах Нової української школи: дитиноцентризм, компетентнiсний, iнтегрований, дiяльнiсний підходи. Тренінги проходили продуктивно, емоційно, насичено, в атмосфері співпраці та взаємоповаги.
Отримані позитивні відгуки учасників проведених тренінгів підтверджують досягнення мети занять, а саме: розуміння вчителями змін в освіті, цілей і завдань Нової української школи, ролі сучасного вчителя. Особливо вчителі підкреслили новий формат проведення занять: групові дискусії, інтерактивні вправи, активний діалог тощо.
Учні Олени Іванівни постійно посідають призові місця в ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:
2020/2021 навчальний рік - І місце;
2019/2020 навчальний рік - ІІ місце.
Крецул О.І. постійно працює над підвищенням професійного росту. З метою саморозвитку та самоосвіти, бере участь в авторських вебінарах та он-лайн курсах, за що отримує сертифікати.
В професійному стандарті «Вчитель початкових класів ЗЗСО», опублікованому МОН України 23 грудня 2020 р., виділено вісім основних функцій, які має здійснювати вчитель початкових класів . Однією із них є вміння узагальнювати свій досвід роботи. На допомогу молодим спеціалістам, вчителям початкової школи Олена Іванівна розробила методичний посібник «Використання LEGO в освітньому просторі ». Вправи з LEGO є інноваційною технологією, яка допомагає створити нове освітнє середовище, підвищує мотивацію дітей до навчання, сприяє втіленню положень Нової української школи.
Автор пропонує цікаві методики навчання з використанням LEGO-технологій. У посібнику описано роботу з конструктором LEGO, який дозволяє молодшим школярам у формі пізнавальної гри виявити багато важливих ідей і розвинути необхідні в практичному житті навички.
Даний методичний посібник зацікавив вчителів НУШ області. На засіданні Вченої ради КЗВО «Одеська академія освіти Одеської обласної ради» (протокол №2 від 12 березня 2021 року) він отримав схвальний відгук та був рекомендований вчителям НУШ для практичного використання.
В результаті розгляду на засіданні атестаційної комісії відділу освіти Куяльницької сільської ради представлених матеріалів вчителя Крецул Олени Іванівни, підтримано клопотання КОНЗ «Куяльницький ЗЗСО І-ІІІ ст.» про підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння їй педагогічного звання «Вчитель-методист».