Здоров'язбереження у Федорівському НВК І-ІІ ст.
Його не можуть замінити ніякі цінності, його не можна придбати, його можна здобути лише шляхом цілеспрямованої напруженої праці над собою і набуттям знань про здоровий спосіб життя.
У системі цінностей, якими дорожить будь-яка цивілізована нація особливе місце відводиться здоров’ю людей. Протягом багатовікової історії людства, на різних етапах розвитку суспільства вивченню проблем здоров'я завжди приділялася велика увага.
Аналіз становища здоров’я дітей в нашій країні підтверджує, що пошуки інноваційних методів освіти і виховання, форм організації щодо збереження та зміцнення здоров’я молодого покоління держави набувають особливого значення.
Саме тому, в Федорівському НВК «ЗЗСО І-ІІ ст. - ЗДО» систематично проводиться робота з вирішення проблеми збереження здоров’я учнів. Питання реалізації здоров’язберігаючих освітніх технологій в навчально-виховному процесі є пріоритетним завданням школи.
Педагогічні працівники систематично проводять заходи, спрямовані на успішне вирішення проблем щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей. Так, протягом навчального року було проведено рядзаходів:
· тренінг «Обережно! Вогонь не гра!» для учнів 5 — 6 класів (вчитель основ здоров’я Іванова Т. Н.);
· акція серед учнів 1-3 класів «Мої долоні проти насильства» (вчитель початкових класів Киртока О. Ю.);
· виховний захід з елементами тренінгу «Бережи здоров’я» (вчитель основ здоров’я Іванова Т. Н.);
· інформаційна хвилинка з медичним працівником Сєровою І. А. «Про профілактику коронавірусу»;
· тренінг «Ростемо без насильства» (вчитель початкових класів Герасименко Л. В.);
· спортивно — оздоровчі заходи на свіжому повітрі з вихованцями дошкільного закладу та учнями школи (вихователь Сіденко С.С., вчитель Іщук М.В.).
З метою відпрацювання практичних навичок учнів періодично проводиться навчальна евакуація.
Здоров’язберігаючі технології в Федорівському НВК «ЗЗСО І-ІІ ст. - ЗДО» реалізуються через такі напрями освітньо-виховної діяльності, як:
– організація навчально-виховного процесу з урахуванням його психологічного й фізіологічного впливу на організм учня;
– профілактики шкідливих звичок;
– використання комплексу оздоровчих заходів з метою покращення здоров’я школярів;
– медичний, психологічний моніторинг стану їхнього фізичного й психічного здоров’я;
– залучення служби психологічної допомоги усім суб’єктам освітньої галузі щодо подолання стресів, тривожності, агресивності, озлобленості;
формування доброзичливих і справедливих взаємин у колективі; контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм організації навчально-виховного процесу.