Дбаємо про ментальне здоров’я
З метою підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу щодо проблем ментального здоров’я в закладах освіти громади в січні 2024 року були проведені наступні заходи:
- тренінги «Формування навичок стресостійкості учасників освітнього процесу», «Стрес в житті людини, навички стресостійкості», «Стресостійкість та психологічне благополуччя», «Летючий килим», «Емоційний місток: від стресу до позитиву»;
- урок ментального здоров’я «Опановуємо себе у стресових ситуаціях»;
- практичне заняття з елементами тренінгу «Профілактика та подолання стресу»;
- практичні заняття «Стресостійкість. Як зберегти психічне здоров’я», «Шляхи подолання стресу»;
- гра «Барометр емоцій»;
- година спілкування з елементами тренінгу «Ознаки психологічної рівноваги. Поняття і види стресу»;
- мозковий штурм «Що для мене означає стрес?»;
- дайджест «Корисно для кожного. Панічна атака. Як собі допомогти».
У рамках реалізації зазначеної програми вчителями початкових класів проводяться уроки та позакласні заходи із застосуванням дихальних вправ «Пір’їнка», «Повітряна кулька», «Задуй свічку», «Насос», використання яких стає в нагоді для подолання страхів та стресу. Діти отримали роз’яснення про почуття страху, про те, коли він рятує, а коли - заважає, та одержали «інструменти» для контролю безпідставних страхів (тих, що не несуть загрози життю). З учнями основної та старшої школи педагогічні працівники проводять релаксаційні вправи «Намалюй свій настрій», «Долоньки», «Барометр настрою».
Педагогічні працівників закладів освіти громади продовжують підвищення кваліфікації в питанні надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу. Ними опановуються курси «Школа стійкості: психосоціальна підтримка педагогів та дітей», «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій».