Освітня робототехніка та штучний інтелект
Робототехніка розвивається на стику досягнень з різних сфер знань, наприклад,таких як: радіотехніка, електроніка, механіка, програмування, фізика тощо. І зрозуміло, щоб досягти результату, фахівцю необхідно мати якісні знання та нестандартно системно мислити.
Робототехніка стала провідним напрямом STEM-освіти. Педагоги шукають ефективні методичні підходи для впровадження освітньої роботехніки в навчальний процес.
Під час Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна» ця тема збирає рекордну кількість заходів. Однією із наймасштабніших подій стала 4-та Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітня робототехніка та штучний інтелект», організована Дніпровською академією неперервної освіти у співпраці з Інститутом модернізації змісту освіти за партнерства Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, Центру Компетенцій ФОРД, української промислової компанії ІНТЕРПАЙП, Дніпровської Політехніки, Дніпровського національного університету імені О. Гончара, ГО «Асоціація Noosphere» та IT DniproCommunity.
Цікава ПРОГРАМА конференції зібрала науковців, педагогів, фахівців у сфері автоматизації та робототехніки.
Докладніше з доповідями можна ознайомитися переглянувши запис трансляції першого дняза покликанням: https://youtube.com/live/KLlAXCjsgzg?feature=share
З метою розвитку практичних навичок у другий день конференції були проведені наукові студії.
У науковій студії «Освітня робототехніка» було презентовано сучасні підходи до викладання міжгалузевого інтегрованого курсу «Освітня робототехніка» та реалізації освітніх проєктів у цій галузі провідними педагогами-практиками України.
Під час роботи наукової студії «Штучний інтелект в освіті» спікери представили свій погляд на можливості використання штучного інтелекту в освітньому процесі і ризики застосування цієї технології громадянському суспільстві.
Запис трансляції другого дня можна переглянути за покликаннями:
- наукова студія «Освітня робототехніка»: https://youtube.com/live/3lB7rNnH8j8?feature=share
- наукова студія «Штучний інтелект в освіті»: https://youtube.com/live/JMm4x6dPuIc